Înfrângere grea pentru Pitești în fața CS Vâlcea

Echipa de baschet masculin a Piteștiului a suferit o înfrângere de 68-63 în fața CS Vâlcea.

În cadrul etapei a doua din LNBM, echipa de baschet masculin a Piteștiului a fost învinsă de CS Vâlcea, în deplasare, cu scorul de 68-63. Gazdele au luat o opțiune încă din primul sfert, tabelă indicând 27-20. Piteștenii au revenit mai motivați de la cabine și au reușit un run de zece puncte înaintea pauzei mari, intrând la cabine cu un avantaj de trei puncte, scor 38-41. Vâlcenii s-au impus în sfertul al treilea, câștigând cu 15-11, iar înaintea reprizei decisive aveau un punct avans, 53-52. În ultimul act, gazdele s-au concentrat mai bine și au reușit să se impună. În etapa următoare, FC Argeș primește vizita echipei CSA Steaua. FC Argeș Basketball: Austin Price, Tudor Fometescu, Rashard Odomes, Kyndahl Hill, Zach Smith.

Sursa: Realitatea de Arges