FC Argeș a bătut Clinceniul în al doilea amical

Vineri, 5 iulie, la baza sportivă Albota, FC Argeș și-a disputat al doilea meci amical din această perioadă, întâlnindu-se cu echipa LPS HD Clinceni, care evoluează în liga a treia. Partida s-a încheiat cu victoria categorică a echipei FC Argeș, scor 5-1 (3-0).

Golurile au fost marcate de jucătorii echipei FC Argeș după cum urmează: Vlad Morar în minutul 6, Mitoi în minutul 31, Moldoveanu în minutul 35, Stoica în minutul 58, și Kevin Doukoure în minutul 91. Echipa adversă a reușit să înscrie un gol în minutul 86, prin jucătorul Ioniță.

Conform informațiilor obținute de la Fotbal Club Argeș Pitești – Facebook, primul „unsprezece” al echipei aliniat de antrenorul Nicolae Dică a fost următorul: Cătălin Straton – Andrei Tofan, Mario Tudose, Esteban Obiang Orozco, Ionuț Rădescu, Alexandru Dinoci, Isaac Nortey, Mario Mitoi, Vlad Morar, Yanis Pîrvu, Robert Moldoveanu. Pe bancă au fost rezervele: Denis Oncescu, Alexandru Silveanu, Radu Ciuciulete, Costin Ghiocel, Raul Ailenei, Kevin Doukoure, Marco Dică, Petrișor Petrescu, Patrick Dulcea, Andrei Stoica, Andrei Dima, Valentin Buhăcianu, și Gino Oprescu.

Menționăm că în primul meci de verificare din această perioadă de vară, FC Argeș a încheiat la egalitate, scor 1-1, în confruntarea cu FC Muscelul Câmpulung, echipă nou-promovată în eșalonul secund.
Sursa: Realitatea de Arges