Runda a V-a din Liga a II-a: CS Mioveni vs. Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Runda a V-a din Liga a II-a a adus confruntarea dintre CS Mioveni și Viitorul Pandurii Târgu Jiu, încheiată cu victoria gazdelor, scor 2-0.

Runda a V-a din Liga a II-a a programat confruntarea dintre CS Mioveni și Viitorul Pandurii Târgu Jiu. A fost un joc intens, cu ocazii la ambele porți, ce s-a încheiat cu victoria categorică a gazdelor, scor 2-0.

Primul gol al meciului a fost marcat de către Theocharis Pozatzidis din Grecia în minutul 65. După un corner executat de gazde de pe partea stângă, mingea a fost deviată în sus, iar Pozatzidis a fost mai rapid decât portarul, împingând mingea în plasă de la 5 metri, nemarcat.

În prelungirile partidei, echipa gazdă a reușit să-și mărească avantajul pe tabelă. Guțea a creat o ocazie pe partea stângă, pasând la 16 metri pentru Cristian Bustea, care a șutat precis în dreapta portarului, stabilind scorul final la 2-0 în favoarea echipei CS Mioveni.

După cinci runde jucate, echipa gazdă înregistrează două victorii, două înfrângeri și un egal în clasamentul Ligii a II-a.

Sursa: Realitatea de Arges