CS MIOVENI A FOST ÎNVINSĂ CU 4-0 DE STEAUA BUCUREȘTI ÎNTR-UN MECI ÎNCĂRCAT DE CONTROVERSE

CS Mioveni a suferit o înfrângere usturătoare în fața Stelei București, marcând o confruntare plină de incidente și proteste.

Astăzi, în cadrul etapei a 11-a din Liga 2, CS Mioveni a pierdut confruntarea disputată, pe propriul teren, împotriva echipei Steaua București, formație pregătită de Daniel Oprița. Oaspeții s-au impus cu scorul de 4-0, prin golurile marcate de Florin Răsdan, în minutele 15 și 82, Bogdan Chipirliu, în minutul 19, și Nacho Heras, în minutul 48.

Meciul a început cu 10 minute întârziere, în urma protestului celor de la CS Mioveni. Jucătorii echipei argeșene au ieșit apoi pe gazon cu bannerul: ”5 luni fără salarii = 5 luni fără respect! / Muncim cu responsabilitate, Cerem doar dreptate!”, pe care l-au dus, absolut toți, pe gardul de la tribuna a doua, la centru.

Sursa: Realitatea de Arges