FC ARGEȘ ÎNVINGE CHINDIA TÂRGOVIȘTE CU 2-1 ÎNTR-UN MECI INCENDIAR

FC Argeș obține o victorie crucială împotriva Chindiei Târgoviște, cu scorul de 2-1, într-un meci plin de suspans și goluri.

În cadrul etapei a zecea din Liga 2, astăzi, FC Argeș a primit vizita echipei Chindia Târgoviște, pe care a învins-o cu 2-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 10, prin Vlad Morar, care a primit o pasă excelentă de la Mihai Roman. Oaspeții au marcat golul egalizator în minutul 55, prin Răzvan Tache, acesta învingându-l pe Straton cu un șut de la 9 metri. Două minute a durat bucuria târgoviștenilor, pentru că piteștenii au marcat pentru 2-1. Rădescu i-a pasat excelent lui Mihai Roman, acesta a câștigat duelul aerian cu Leca și a înscris cu capul, în colțul lung. Aceasta este cea de-a doua victorie consecutivă a piteștenilor, după ce în runda precedentă, elevii lui Bogdan Andone au câștigat confruntarea cu Metaloglobus București, cu 2-1. În etapa următoare, FC Argeș va juca împotriva echipei Șelimbăr, în deplasare.

Sursa: Realitatea de Arges