ANCA ALEXANDRESCU, DUPĂ RESPINGEREA CANDIDATURII LUI CĂLIN GEORGESCU: ORDINUL A VENIT PE UNITATE, DE LA COALIȚIA DE GUVERNARE

ANCA ALEXANDRESCU, DUPĂ RESPINGEREA CANDIDATURII LUI CĂLIN GEORGESCU: ORDINUL A VENIT PE UNITATE, DE LA COALIȚIA DE GUVERNARE
Realizatoarea emisiunii Culisele Statului Paralel a declarat ca personaje care au primit ordin pe unitate sa nu scape din mana Romania fac orice pentru a-l opri pe Calin Georgescu
Respingerea candidaturii lui Calin Georgescu de catre BEC este o reactie la ordinul dat de coalitia de guvernare, spune jurnalista Anca Alexandrescu. Intr-o interventie la Realitatea PLUS, realizatoarea emisiunii Culisele Statului Paralel a declarat ca personaje care au primit ordin pe unitate sa nu scape din mana Romania fac orice pentru a-l opri pe Calin Georgescu.
"Este ordinul pe unitate, disperarea i-a impins sa faca acest gest fara niciun fel de motivare. 10 voturi pentru, din 14 exprimate. E foarte clar ca indiferent ce se va intampla in Romania, aceste personaje care au primit ordin pe unitate sa nu scape din mana Romania fac orice pentru a-l opri pe Calin Georgescu. decizia poate fi contestata in instanta. O motivare trebuie sa existe. A fost verificat dosarul de 40 de persoane, semnaturile erau valide, totul era in regula.
Acest document pus suplimentar era o dorinta a sotilor Georgescu de a lamuri toate povestile aparute in spatiul public si anume acea anexa despre care se vorbeste si a fost semnata fiecare pagina in parte, a fost facuta cu avocatii, in care au declarat nclusiv masini pe care le-au folosit ca sa nu mai existe niciun fel de dubliu pentru care nu aveau nimic de ascuns. Ordinul a venit de la coalitia de guvernare, este foarte clar.
Remus Pricopie, care e un om al statului paralel, cat si reprezentantul PNL-ului au devoalat miscarea celor care azi sunt la putere si vor sa-si pastreze tara pe persoana publica in continuare", a spus Anca Alexandrescu.
Citește și:
- 20:38 - Adrian Câciu, despre nota de plată a Guvernului Bolojan: „Datorii record pentru consum, în timp ce economia gâfâie și investițiile lipsesc”
- 20:35 - Crin Antonescu: „Bolojan e un personaj construit de mai multă vreme. PSD și-a dat seama că nu poate conviețui cu el!”
- 17:52 - Ion Cristoiu, față în față cu Călin Georgescu. Interviu-eveniment, în direct, la Realitatea PLUS
- 17:11 - George Simion, replică pentru Peter Magyar: „S-a îmbătat cu succesul electoral!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











