Un vicecampion european la box și antrenorul său, premiați de municipalitate!

Un vicecampion european la box și antrenorul său, premiați de municipalitate! În octombrie 2018, Adrian Preda a obținut locul 2 și medalia de argint la categoria 54 kg la Campionatul European de box pentru juniori din Rusia.

În şedinţa Consiliului Local Piteşti, din luna noiembrie, a fost votată propunerea privind premierea sportivului piteștean Adrian Preda și a antrenorului său, Ioniță Mărășescu, pentru performanță sportivă deosebită. După ce a obținut titlul de vicecampion european de cadeţi, tânărul de 15 ani și antrenorul său au fost recompensaţi de municipalitate cu câte 5.000 de lei.

Sportivul de la FC Argeş-CSM Piteşti a obţinut, în luna octombrie, titlul de vicecampion european de cadeţi la categoria 54 de kg. La competiţia din Rusia, pugilistul pregătit de Ioniţă Mărăşescu a pierdut la puncte, în ultimul act al competiţiei, în faţa unui sportiv din țara gazdă.