Îmbrânceli și înjurături la partida Rapid – Oțelul

Un impresar a lovit un jurnalist, amenințat de Rareș Pop, sub privirile jandarmilor.

Un impresar a lovit un jurnalist, apoi a înjurat și amenințat mai mulți fotografi și jurnaliști aflați în zonă. Totul s-a petrecut în repriza a doua a meciului. Mai mult, un alt reporter care a filmat întreaga scenă a fost amenințat de Rareș Pop că va fi luat la bătaie, în cazul în care nu șterge înregistrarea video din telefon.

Scena a avut loc sub privirile jandarmilor care l-au amendat pe impresarul bătăuș cu 500 de lei și i-au blocat accesul pe stadion timp de un an. Imaginile au apărut și în spațiul public unde au stârnit revoltă.

Rapid a remizat în Giulești cu Oțelul Galați, scor 0-0 în etapa a 11-a din Superliga României. Partida din Giulești a fost una spectaculoasă, iar ambele formații au avut ocazii importante, însă fără a reuși să marcheze. În primul act, cea mai mare ocazie i-a aparținut lui Rapidului, când Alexandru Pașcanu a trimis cu capul la poarta adversă.

În a doua repriză, giuleștenii au pierdut teren în favoarea gălățenilor, iar Oțelul a avut ocaziile mai periculoase. După remiza din Giulești, Rapid a ajuns pe locul nouă în clasament, cu 13 puncte acumulate în 11 meciuri. De cealaltă parte, Oțelul Galați a urcat pe a doua poziție a ierarhiei, cu 18 puncte.

Sursa: Realitatea de Arges